118/2007. (HK 20.) HM utasítás
a BTR–80 páncélozott szállító harcjárművek modernizálási programjával kapcsolatos feladatokról szóló 82/2005. (HK 17.) HM utasítás módosításáról*
2007.11.22.
,,2. § A BTR-programot a Tárca Védelmi Tervező Rendszer eljárásrendjében meghatározottak szerint kell megtervezni.”
,,(1) A BTR-program felelős vezetője a HM Fejlesztési és Logisztikai Ügynökség (továbbiakban: HM FLÜ) vezérigazgató helyettese.
(2) A BTR-programhoz kötődő feladatok végrehajtására a HM FLÜ, a HM Hadműveleti és Kiképzési Főosztály (a továbbiakban: HM HKF), a HM Haderőtervezési Főosztály (a továbbiakban: HM HTF) és az MH Összhaderőnemi Parancsnokság (a továbbiakban: MH ÖHP) az MH Dr. Radó György Honvéd Egészségügyi Központ bevonásával munkacsoportot (a továbbiakban: BTR-munkacsoport) kell létrehozni.”
,,(4) A BTR-munkacsoport feladatait, működési rendjét a BTR-program felelős vezetője kidolgozza és azt a HM FLÜ vezérigazgatójának egyetértésével felterjeszti a HM védelmi tervezési és infrastrukturális szakállamtitkár részére jóváhagyásra.”
,,(6) A beszerzési eljárás lebonyolítása során keletkező, az ajánlattevő részére küldött iratok kiadmányozási jogával a HM FLÜ vezérigazgatója rendelkezik. A BTR munkacsoport által készített iratokat a BTR-program felelős vezetője aláírásával ellenjegyzi.”
,,(3) A csapatok részére szükséges páncélozott sebesült kihordó járműveket a BTR–80 típusú páncélozott szállító harcjármű bázisán úgy kell kialakítani, hogy annak egészségügyi jellege érvényesüljön a harcjármű jelleggel szemben az élőerő védelmi képességek megtartása mellett.”
,,(5) A BTR-programot kiemelt feladatként kell kezelni, végrehajtásának kiadásait a HM FLÜ központi költségvetésében, önálló címrendkódon kell tervezni és elszámolni.
(6) A BTR-programon belül a modernizálás, valamint a szükségessé váló átalakítás dokumentációit a kidolgozott Általános Hadműveleti, Harcászati és Műszaki Követelmények, valamint a típusváltozatokra részletezett Harcászati Műszaki Követelmények (HMK) figyelembevételével kell elkészíteni. A kidolgozás során biztosítani kell ezen dokumentumok és a típusváltozatokra kidolgozott projekt adatlapok tartalmi összhangját.”
,,(8) Az éves szerződések előkészítése során a HM FLÜ együttműködve a HM HTF-el – figyelembe véve az átfegyverzésben érintett alegységek alkalmazási készenléti idejét, a költségvetési lehetőségeket és az ellátás prioritásait – minden tárgyévet megelőző év május 20-ig meghatározza az átalakításra kerülő harcjárművek mennyiségét és összetételét.
(9) A modernizálásra programozottan előre tervezhető költségeket és a felmerülő egyéb más jellegű költségeket a BTR-programra biztosított költségvetésből kell fedezni és a HM FLÜ költségvetésében kell tervezni és elszámolni.”
,,5. § A program megvalósítási szakaszának főbb feladatai: a) A BTR-program összehangolása az MH egyéb fejlesztési programjaival és a végrehajtás előfeltételéül szolgáló beszerzésekkel.
Együttműködő: HM Védelmi Tervezési Főosztály (a továbbiakban: HM VTF), HM HTF, HM HKF
b) Az éves kiegészítő megállapodás előkészítése, megkötése.
Együttműködő: BTR-munkacsoport
Határidő: tárgyévet megelőző év június 30-ig
c) A harcjárművek haditechnikai alkalmassági vizsgálatainak és csapatpróbáinak végrehajtása, a tapasztalatok értékelése és visszacsatolása.
Együttműködő: BTR-munkacsoport, valamint a csapatpróba intézkedési tervben megjelenített személyek és szervezetek
d) A modernizált harcjárművek rendszeresítésre történő felterjesztése
Együttműködő: MH ÖHP, HM VTF
Határidő: RB-ülések rendje szerint
e) Az eszközök üzemeltetésével, garanciális tevékenységgel kapcsolatos információk gyűjtése, rendszerezése.
(2) A szakmai felelős szervek vezetői – a BTR-program ütemezésének figyelembevételével – végrehajtják a 4. § (1) bekezdése szerinti változatok kialakítása, felszerelése érdekében szükséges beszerzéseket és fejlesztéseket, amit az arra a célra biztosított költségvetési előirányzatok figyelembevételével kell megtervezni és határidőre végrehajtani. (3) A BTR-program részeként kell kezelni a már megvalósított fejlesztéseket, valamint a Híradó program keretében beszerzésre kerülő berendezések beépítésére irányuló, illetve a HM FLÜ Technológiai Igazgatóság (a továbbiakban: HM FLÜ TI) szakmai irányításával folyó fejlesztéseket és biztosítani kell a 4. § (5) bekezdés szerinti önálló címrendkódon történő egységes program szerinti ráfordítások megjelenítését.”
(2) Az Ut. 1. §-ában foglalt „a minisztérium közvetlen alárendeltségébe tartozó szervezetekre” szövegrész helyébe a ,,miniszter közvetlen alárendeltségébe tartozó szervezetekre” szövegrész lép.
Dr. Szekeres Imre s. k.,
honvédelmi miniszter